קהילה אחת -  
מגוון שאלות נפוצות!

 

המומות וכואבות את המצב הנוכחי והמלחמה הקשה.
ליבנו שבור ונמצא עם משפחות עם ישראל וכל החיילים בימים קשים אלה.

בטוחות ומאמינות שהטוב לפנינו :heart:

 
ההרשמה לקורסים בעיצומה, מתחילות ללמוד בתחילת חודש יולי
 
קורס בקאנד  – מבוא ל- Python יתחיל ביום שלישי ה- 09/07/2024. המפגשים יתקיימו אחת לשבוע בימי שלישי בין השעות 19:30-21:30. 
 
קורס פרונטאד – מבוא לפיתוח WEB  יתחיל ביום שני ה- 08/07/2024. המפגשים יתקיימו אחת לשבוע בימי שני בין השעות 19:30-21:30. 
 
קורס מבוא ל- Data Analysis  יתחיל ביום שלישי ה- 09/07/2024. המפגשים יתקיימו אחת לשבוע בימי שלישי בין השעות 19:30-21:30. 

 

לו"ז מפורט ישלח לאחר הרישום.

אתן שואלות - אנחנו עונות

מצטרפת אלינו?

תלוי באיזה מנוי – במנוי הPro – בהחלט אפשרי. מטרת הקורס הינה לספק הכשרה אינטנסיבית ומלאה שתביא אותך לרמה גבוהה מספיק, בכדי שתוכלי בסיום ההכשרה לעבוד בתפקיד זה בתעשייה. הקורסים בנויים בצורה של הכשרה לתפקיד מסוים וספציפי. בסיום ההכשרה תהיה לך היכולת להכנס לתפקיד התחלתי בתעשייה בתחום אותו בחרת. 

קורסי המבוא מאפשרים חשיפה והיכרות עם התחום. יש נשים שיוכלו להשתלב בתעשייה לאחר סיום קורס מבוא אבל הן מיעוט. לרוב הן יצליחו כי יש להן רקע קודם רלוונטי או ימשיכו לקורס הכשרה אינטנסיבי לאחר המבוא – המביא אותן לרמה טכנולוגית בסיסית של תפקיד ראשון בתעשיית ההייטק. 

נציין כי בכל מקרה אנו לא מתחייבות לאף אחת כי היא תמצא עבודה או להשמה בסיום ההכשרה. מציאת עבודה תלויה ראשית במצב השוק כמובן ובעבודה שתעשו במהלך הלימודים בקורס וכן לאחריו לקראת מציאת עבודה.

כן, בהכשרות האינטנסיביות של מנוי קורסי הפרו, המכינות אותך לתפקיד הראשון שלך כמפתחת בתעשייה, יש קורס פרויקט גמר בו רוכשים ניסיון מעשי משמעותי. בקורס בונים פרוייקט באופן עצמאי וממש מקבלים ניסיון מעשי בבניית פרויקט בדומה לנעשה בחברות הייטק בעבודה פרקטית (ניתן להציג את הפרויקט בראיונות עבודה).

לא – פרוייקט גמר הוא אחד הקורסים שבהכשרה האינטנסיבית, כלומר במנוי קורסי הPro.

הקורס כולל 9 מפגשים + מפגש בונוס.

הגישה לתכנים פתוחה 24/7. 

מפגשי דאטה אנליסיס:

ימי שלישי 19:30-21:30

מפגשי בקאנד:

ימי שלישי 19:30-21:30

מפגשי פרונטאנד:

ימי שני 19:30-21:30

ההשתפות במפגשים אינה חובה אך מומלצת מאוד.

מנוי הבייסיק, קורסי המבוא – נותנים את הבסיס, רקע היכרות וחשיפה לתחום, הבנה בסיסית במושגים, בתכנים ובחומר. תוכלי לקבל "תחושה" של מה זה אומר קוד ומה זה להיות מתכנתת. תוכלי לבחור תחום מבין תחומי התכנות המוצעים בקורסי המבוא. מנוי זה מומלץ למי שלא בטוחה אם התחום הזה "בשבילה" או מתאים לה והיא רוצה להיחשף לתחום. 

מנוי הפרו, קורסי ההכשרה המלאה – נותנים הכשרה אינטנסיבית ומלאה בנושא ספציפי, כל אחד מהם בתחום קצת אחר. בסיום ההכשרה יהיה לך מספיק ידע ורקע בכדי להתחיל לעבוד בתפקיד התחלתי בתחום אותו בחרת מבין קורסי הפרו. מנוי זה מומלץ למי שמעוניינת להשתלב בתחום. 

בסיום כל מסלול (בייסיק או פרו) במידה ותעברי בהצלחה את המבחן \ ים תקבלי תעודה.

התכנים זמינים לך אונליין 24\7. נוסף לתכנים ישנם מפגשים אופציונליים המתקיימים גם הם אונליין בקבוצות לימוד פעילות מאוד ואינטראקטיביות עם מדריכות בעלות ניסיון טכנולוגי מעשי. בנוסף יש אירועי קהילה פרונטליים במשך השנה. בהמשך, בהתאם לדרישה מהמשתתפות, נשקול לאפשר גם קבוצות למידה פיזיות.

לא, אין חובת השתתפות, זה אופציונלי ותלוי רק בך, אנחנו מעודדות אותך כמובן ללמוד ולהשתמש במשאבים שאנחנו מעמידות לרשותך, כתלות ביכולת ורצון שלך.

כן, בסיום כל קורס מבוא יש מבחן. ומי שתעבור את המבחן בהצלחה תוכל לקבל תעודה כי עברה את הקורס בהצלחה.

במנוי הפרו יש בכל מסלול 3-4 קורסים. בסוף כל קורס יש מבחן, כלומר אחת לכמה חודשים. מי שתעבור את כל המבחנים בהצלחה תקבל תעודת סיום של ההכשרה המלאה.

כן (ראי תשובה לשאלה קודמת).

נפרסם בהמשך, בעקרון אחת לכמה חודשים יהיה מועד לכל הנבחנות הרלוונטיות.

אחת לכמה חודשים (סדר גודל של אחת לרבעון, יפורסם רשמית בהמשך).

הקורסים מראש מוזלים יחסית לשוק ההכשרות, וכן, יש סבסוד. במהלך שנת 2024 השנה יהיה קורס אחד מסובסד עם קריטריונים ברורים להשתתפות בו כמו תלושי שכר, תיעוד חשבון בנק וקריטריונים נוספים בנושא גיל ומצב סוציו אקונומי. עקבו אחרינו ברשתות החברתיות להתעדכן בנושא הסבסוד. לאור תקופת ההתחייבות במנוי הפרו, יש הנחה משמעותית – במקום 1,999 לחודש המחיר הינו 1499 ש"ח לחודש, כלומר במקום כמעט 24K מדובר על 21k עלות להכשרה האינטנסיבית. נוסף לכך מי שתסיים מוקדם את הקורס תוכל להתחיל ללמוד קורס חדש ללא עלות נוספת תחת תקופת המנוי שלה ותוכל להמשיך או לבטל את המנוי לאחר תקופת ההתחייבות ברגע שתרגיש מוכנה.

בעוד מספר חודשים ייפתח הקורס בקבוצה מיוחדת עבור כל המשתתפות שעומדות בקריטריונים למעוטות יכולת. ניתן להגיש בקשה מיוחדת, יש לפנות במייל לinfo@she-codes.org ונשלח לכל הפונות בהמשך השנה שאלון למילוי פרטים בכדי לבחון עמידה בקריטריונים לקבלת סבסוד נוסף.

כן, במנוי הפרו התשלום הינו חודשי: במקום לשלם מראש על תקופת ההתחייבות של המסלול המלא, התשלום מחולק ל- 12 תשלומים שווים, חודש בחודשו. בשני המנויים (הבייסיק וגם בפרו), עם תום תקופת ההתחייבות ניתן להמשיך לשלם מדי חודש בחודשו – לפי תקופת הזמן אותה תרצי להמשיך ללמוד בקצב שלך.

תקופת המינימום של קורס הבייסיק ללומדת ממוצעת, העושה עוד כמה דברים בחייה ולומדת בנוסף באחד או בשני ערבי השבוע בקבוצת הלימוד, היא 3 חודשים . 

באשר לקורסי ההכשרה המלאה,תקופת ההתחייבות המינימלית אורכת 12 חודשים. ניתן לסיים אותם באותו קצב ב9 חודשים בערך, וכבונוס ניתנת גישה לתכנים ולקבוצות הלמידה ל3 חודשים נוספים. 

באופן כללי אם את מעוניינת להכנס לתחום התכנות ואין לך רקע קודם או רצון לנושא ספציפי, ההמלצה הגורפת שלנו היא להתחיל עם קורס הפרונטאנד במנוי הפרו.

את יכולה גם לכתוב לנו למייל info@she-codes.org כולל מעט פרטים נוספים כגון מה למדת בתיכון – כמה יחידות לימוד מתמטיקה למדת? איזה מגמה למדת בתיכון ומה הרקע שלך? מה מעניין אותך? האם את בעלת אוריינטציה טכנולוגית\ לוגית\ דאטה? האם את מעוניינת בהסבה מקצועית? במידה וכן, באיזה תפקיד עסקת בעבר? האם את מעוניינת במשהו דומה או שונה מתחום העיסוק שלך? השאירי את כל הפרטים ונחזור אלייך עם המלצת הצוות המקצועי.

עבודת התכנות הינה עבודה עצמאית, לכן חלק משמעותי בלמידה הינו עבודה עצמאית. התכנים זמינים לך 24/7 במערכת הקורס ומאפשרת לך להתקדם בצורה עצמאית. בנוסף יש מדריכה שאת יכולה לפגוש פעם בשבוע בקבוצות הלמידה, כדי לקבל הנחייה יותר משמעותית במידה ואת מתקשה. לתכנת משמעו ללמוד לתכנת, גם מתכנתת עם 10-20 שנה ניסיון כל הזמן לומדת טכנולוגיות חדשות, פתרון בעיות ובאגים ועבודה עצמאית – אלו כלים שחשוב לנו להקנות לך כחלק מהקורסים שלנו, ולכן דרך הלמידה היא גם כן כזו. כמובן שיש מדריכות שיאפשרו יותר עזרה למי שזקוקה לכך, תלוי בעיקר בך ובכמה תשתמשי במשאבים ובכלים שאנו פותחות בפניך.

התכנים שלנו בעברית. קוד כותבות באנגלית ולכן יהיו מושגים רבים באנגלית.

כל המדריכות שלנו הן נשים עם ניסיון מעשי בעבודה בתעשיית ההייטק בתחומים אותן הן מדריכות.

אנו לא ממליצות ללמוד יותר מקורס אחד בעת ובעונה אחת.

שיטת הלמידה בכל הקורסים מדמה עבודה בסביבת הייטק. מטרתנו העיקרית בכל הקורסים שלנו היא להכשיר אותך ללמוד למידה עצמאית. אחת מן המיומנויות החשובות ביותר עליהן אנו מקפידות באופן מיוחד היא חשיבה יצירתית עצמאית לפתרון בעיות (כך עובדים בתעשיית ההייטק). קבוצות הלמידה נועדו לקבלת עזרה מהמדריכות שלנו בכל הקשור לתרגולים ולמקומות בהם נתקעת במהלך הלמידה העצמאית. ממליצות להגיע לקבוצת הלמידה עם שאלות מוכנות מראש. ההשתתפות בהן אינה חובה אך מומלצת.

בוגרות רבות משתלבות בתעשיית ההייטק בתפקידי פיתוח. 

אחד היתרונות העיקריים של הלימודים אצלנו הוא הקהילה. פורמט הקהילה חשוב בין היתר במקרים בהם הצוות והקולגות שלך למסלול מחברות אותך לתפקיד הבא שלך. כמו כן, ישנם אירועי קהילה המיועדים באופן ספציפי למציאת עבודה בתחום, כגון יום בחיי מתכנתת, הרצאות קריירה בנושאי בניית קורות חיים ופרופיל לינקדאין, חיפוש עבודה, משא ומתן בחתימת חוזה ושכר. הצוות כמובן מורכב מנשים העובדות בתפקידי פיתוח בתעשייה.

עם זאת חשוב לציין כי אנו לא מתחייבות להשמה לכל משתתפת וכמובן מציאת עבודה תלויה רבות גם במצב השוק.

בראש ובראשונה אנו קהילה. קהילה של נשים טכנולוגיות, מתכנתות ומתכנתות-לעתיד. כל צוות המדריכות של הקורסים מורכב מנשים עם נסיון טכנולוגי העוסקות בתחום אותו הן מדריכות בתעשיית ההייטק. 

שיקודס עברה גלגולים רבים לאורך השנים. המטרה שלנו נותרה אחת – להגיע ל50% נשים מפתחות תכנה בתעשיית ההייטק. כיום אנו פועלות כעסק חברתי. כלומר כל צוות המדריכות הינו בתשלום מלא וכולן עם נסיון בתחום אותו הן מדריכות. והצוות אינו מורכב ממתנדבות כפי שהיה בעבר. בד בבד עם זאת שיקודס משקיעה מימון רב בקידום נשים לתפקידי פיתוח. כמו כן, המיזם המשותף הקודם עם משרד העבודה, בו סובסדו כמעט כל הקורסים בשנים האחרונות, הסתיים. כיום יחד עם ההתחדשות של הארגון ישנו מיזם משותף חדש עם משרד העבודה, המתמקד בעידוד צעירות ללמוד לימודים טכנולוגיים כמו מדעי המחשב, הנדסת תוכנה והנדסת חשמל, בייחוד באקדמיה.  

במקביל, עקב הביקוש הרב לקורסים וכיוון שחשוב לנו להנגיש תכנים מסוג זה לנשים, חזרנו להציע קורסים חדשים לכניסה לתחום, אשר לא הוצעו בעבר מעולם. אך הקורסים אינם מסובסדים לרוב המשתתפות, מלבד עבור אחוז קטן מהמשתתפות שהינן מעוטות יכולת. 

בכדי לשמר את רוח הקהילה של שיקודס, שהיתה תמיד הלב הפועם שלנו לאורך כל גלגולי הארגון השונים, בנינו מודל המאפשר ללמוד קורסי מבוא במחיר מוזל יחסית לתעשיית ההכשרות להייטק. 

כל קורסי המבוא מוצעים בעלויות נוחות הדומות למחירים בעבר. (בעבר הוצעו קורסים בעלות של 1,250 ש"ח והיום קורסי המבוא בעלות של 499 ש"ח לחודש, לתקופת מינימום של 3 חודשים). יחסית למחירי השוק, עלות המנויים הינה אטרקטיבית ונמוכה. קורסים מסוג זה מוצעים במחירים גבוהים בהרבה במכוני הכשרה טכנולוגית להייטק. 

זו פעם ראשונה שאנו מציעות את קורסי הPro –  (הכשרה מלאה אינטנסיבית) מעולם לא הוצעו בעבר בשיקודס קורסים מסוג זה. העלויות במכוני הכשרה אחרים לתפקידי פיתוח תוכנה נעות בין 21,000 ש"ח ועד 30,000 ש"ח – ואף יותר. אצלנו העלות 1499 ש"ח לחודש, לתקופה מינימלית של 12 חודשים. כאשר הגישה לכל התכנים בכל הקורסים האחרים פתוחה לך (השתתפות בקבוצת הלמידה והמבחנים הינם רק בקורס אותו בחרת). מחירים אלה, כוללים גם גישה לכל אירועי הקהילה. המחירים אינם כוללים מע"מ.

לא. ראו תשובות לשתי השאלות הקודמות.

אם אין לך אוריינטציה ברורה לאחד התחומים או רקע מסויים, ממליצות שתבחרי בקורס *פרונט אנד*. בקצרה זו דרך כניסה טובה לתעשיית ההייטק ואפשר תמיד לעבור גם אחרי תקופה מסויימת לתחום אחר או נוסף. 

אם אינך בטוחה איזה סוג מנוי – מומלץ מנוי פרו הנותן הכשרה מלאה בכל אחד מארבעת התחומים המוצעים.

ב- 07.07.2024 מתחיל מחזור הלימודים הבא. ההרשמה פתוחה עכשיו! הירשמי כדאי להבטיח את מקומך.

קורסי ההכשרה המלאה במנוי הפרו הם אכן המשך ישיר של קורסי המבואות ולכן ניתן להחליט גם בהמשך בסיום קורס המבוא. במידה ואת יודעת מראש שאחרי קורס המבוא, תמשיכי בכל מקרה לקורס ההכשרה המלאה במנוי הפרו, ממליצות להירשם מראש למנוי הפרו כי זו הדרך הכי משתלמת כלכלית. אם אינך בטוחה, רוצה להתנסות קודם במבואות ורק אז להחליט – ברישום לפרו לאחר סיום קורס בייסיק ניתן לקבל זיכוי של 50% על הסכום ששולם למנוי הבייסיק.

ראשית כל הכבוד לך! תודה רבה לך שאת משרתת למעננו ולמען אזרחי מדינת ישראל בצבא הגנה לישראל! במידה ואת משרתת במילואים, ניתן להעביר אלינו אישור תקופת מילואים ואנו נאריך לך את משך הזמן שתזדקקי לו בהתאם למשך התקופה בה שירתת במילואים. שמרי על עצמך אנחנו גאות בך!

יש מספר דרכי מימון, חלק מהמשתתפות מקבלות מימון ממקום העבודה שלהן.

אנו נאפשר לקבל סבסוד על קורסי המבוא, למעוטות יכולת כלכלית. עקבי אחרי פרסומים שלנו ברשתות החברתיות כדי לוודא מתי נפתח מחזור בו ניתן להגיש בקשה לסבסוד משותף של משרד העבודה ושיקודס.לכל שאלה, ניתן לפנות במייל: info@she-codes.org