קהילה אחת -  
מגוון שאלות נפוצות!

אתן שואלות - אנחנו עונות

תלוי באיזה מנוי – במנוי הPro – בהחלט אפשרי. מטרת הקורס הינה לספק הכשרה אינטנסיבית ומלאה שתביא אותך לרמה גבוהה מספיק, בכדי שתוכלי בסיום ההכשרה לעבוד בתפקיד זה בתעשייה. הקורסים בנויים בצורה של הכשרה לתפקיד מסויים וספציפי. בסיום ההכשרה תהיה לך היכולת להכנס לתפקיד התחלתי בתעשייה בתחום אותו בחרת. 

לעומתם קורסי המבוא מאפשרים חשיפה לתחום. יש נשים שיוכלו להשתלב בתעשייה לאחר מכן אבל הן המיעוט, ולרוב זה יקרה כיוון שיש להן רקע קודם רלוונטי או שהן בוחרות בקורס הכשרה אינטנסיבי לאחר מכן המביא אותן לרמה טכנולוגית בסיסית של תפקיד ראשון בתעשיית ההייטק. 

נציין כי בכל מקרה אנו לא מתחייבות לאף אחת כי היא תמצא עבודה או להשמה בסיום ההכשרה. זה תלוי רק בכן ובעבודה שתעשו במהלך הלימודים בקורס וכן לאחריו לקראת מציאת עבודה.

כן, בהכשרות האינטנסיביות של מנוי קורסי הפרו, יש קורס פרוייקטים בו רוכשים נסיון מעשי, בונים פרוייקט וממש מקבלים נסיון מעשי בבניית פרוייקט בדומה לנעשה בחברות הייטק בעבודה פרקטית.

לא – פרוייקט גמר הוא אחד הקורסים שבהכשרה האינטנסיבית, כלומר במנוי קורסי הPro.

ראשית חשוב לציין כי הגישה לתכנים פתוחה 24\7. נוסף לכך, תלוי בקורס, אנו מציעות קבוצות למידה, אשר יהיו זמינות לך פעמיים בשבוע, אליהן את יכולה להגיע לאחת או לשתי הפגישות השבועיות או לחלופין לא להגיע לאף אחד מהן – תלוי רק בך, ביכולת שלך, בקצב הלמידה שלך, ברקע שלך ובעומס שיש לך בחיים. זו הסיבה שבנינו מודל של מנוי חודשי, כדי לאפשר לך במהלך המנוי להשקיע כמה שתוכלי וכן להמשיך ללמוד מעבר לתקופת המינימום של כל מנוי לפי בחירתך.

מנוי קורסי הבסיס – נותן רקע וחשיפה לתחום והבנה בסיסית במושגים ובתכנים ובחומר. ונותן לך "תחושה" של מה זה קוד ומה זה להיות מתכנתת ולבחור תחום מבין תחומי התכנות. כל אחת עושה עם זה מה שהיא רוצה.
מנוי קורסי הפרו – נותן הכשרה אינטנסיבית בנושא ספציפי, כל אחד מהם בתחום אחר. בסיום ההכשרה יהיה לך מספיק ידע ורקע בכדי להתחיל לעבוד בתפקיד התחלתי בתחום אותו בחרת מבין קורסי הפרו.
בסיום כל מסלול (בייסיק או פרו) באם תעברי בהצלחה את המבחן \ ים תקבלי תעודה.

החומרים זמינים לך אונליין 24\7. המפגשים הינם אונליין בזום בקבוצות לימוד פעילות מאוד ואינטראקטיביות עם מנחות עם נסוין מהתעשייה ותלמידות כמוך שלומדות את התחום. בנוסף יש אירועי קהילה כולל פיזיים. בהמשך נשקול בהתאם לדרישה לאפשר גם קבוצות למידה פיזיות.

לא, אין חובת השתתפות, זה אופציונלי ותלוי רק בך, אנחנו מעודדות אותך כמובן ללמוד ולהשתמש במשאבים שאנחנו מעמידות לרשותך, כתלות ביכולת ורצון שלך.

כן, בסיום כל קורס מבוא יש מבחן. ומי שתעבור את המבחן בהצלחה תוכל לקבל תעודה כי עברה את הקורס בהצלחה.

במנוי הפרו יש בכל מסלול 3-4 קורסים. בסוף כל קורס יש מבחן, כלומר אחת לכמה חודשים. מי שתעבור את כל המבחנים בהצלחה תקבל תעודת סיום של ההכשרה המלאה.

כן (ראי תשובה לשאלה קודמת).

נפרסם בהמשך, בעקרון אחת לכמה חודשים יהיה מועד לכל הנבחנות הרלוונטיות.

אחת לכמה חודשים (סדר גודל של אחת לרבעון, יפורסם רשמית בהמשך).

הקורסים מראש מוזלים מאוד, וכן, יש סבסוד. במחזור הקרוב (הראשון במתכונת החדשה) יש 15% הנחה גורפת לכולן. כמו כן לאור תקופת ההתחייבות יש הנחה משמעותית נוספת במיוחד למנוי פרו – במקום 1,999 לחודש המחיר הינו 1,274 לחודש, כלומר במקום כמעט 24K מדובר על 15K עלות מינימלית בלבד להכשרה האינטנסיבית. נוסף לכך מי שתסיים מוקדם את הקורס תוכל להתחיל ללמוד קורס חדש ללא עלות נוספת תחת תקופת המנוי שלה ותוכל להמשיך או לבטל את המנוי לאחר תקופת ההתחייבות ברגע שתרגיש מוכנה.

בעוד מספר חודשים ייפתח הקורס בקבוצה מיוחדת עבור כל המשתתפות שעומדות בקריטריונים למעוטות יכולת. ניתן להגיש בקשה מיוחדת, יש לפנות במייל לinfo@she-codes.org ונשלח לכל הפונות בהמשך השנה שאלון למילוי פרטים בכדי לבחון עמידה בקריטריונים לקבלת סבסוד נוסף.

כן, במנוי הפרו התשלום הינו חודשי: במקום לשלם מראש על תקופת ההתחייבות של המסלול המלא, התשלום מחולק ל- 12 תשלומים שווים, חודש בחודשו. בשני המנויים (הבייסיק וגם בפרו), עם תום תקופת ההתחייבות ניתן להמשיך לשלם מדי חודש בחודשו – לפי תקופת הזמן אותה תרצי להמשיך ללמוד בקצב שלך.

כעקרון כל משתתפת לומדת בקצב אחר. כל אחת נמצאת ברמה מסויימת, מגיעה עם רקע לימודי אחר, וכל אחת לומדת בקצב אחר. יש הלומדות מהר ויש הצריכות צעד צעד בכדי להעמיק. כמו כן כל אחת נמצאת בשלב אחר בחיים. יש נשים ש100% מהזמן שלהן מוקדש ללמידה, ויש נשים שעובדות במשרה מלאה ולכן יש להן אפשרות רק בזמנן הפנוי להתקדם בחומר. כמובן שיש גם מנעד שלם באמצע. לכן אנו מציעות את מודל המנוי המאפשר לכל אחת ללמוד בקצב שלה ולהתקדם בקצב אחר, ולסיים את הקורס בזמנה ולא לפי תקופת המינימום.

תקופת המינימום של מנוי הבייסיק ללומדת ממוצעת, העושה עוד כמה דברים בחייה ולומדת בנוסף באחד או בשני ערבי השבוע בקבוצת הלימוד, היא 3 חודשים . 

באשר לקורסי ההכשרה המלאה,תקופת ההתחייבות המינימלית אורכת 12 חודשים. ניתן לסיים אותם באותו קצב ב9 חודשים בערך, וכבונוס ניתנת גישה לתכנים ולקבוצות הלמידה ל3 חודשים נוספים. 

ישנן משתתפות שילמדו גם מעבר לתקופת המינימום. לחילופין אם תקופת ההתחייבות טרם עברה וסיימת את הקורס תוכלי להתחיל קורס חדש. כמו כן תוכלי להמשיך עם המנוי גם לאחר תקופת ההתחייבות המינימלית לתקופת המשך או לתקופת התחייבות חדשה. אם סיימת ללמוד, תוכלי להודיע לנו דרך המערכת או במייל 30 יום לפני סוף החודש של תקופת המנוי הנוכחית שלך בכדי לבטל את המנוי.

באופן כללי אם את מעוניינת להכנס לתחום התכנות ואין לך רקע קודם או רצון לנושא ספציפי, ההמלצה הגורפת שלנו היא להתחיל עם קורס הפרונטאנד במנוי הפרו.

באופן כללי אם את מעוניינת להכנס לתחום התכנות ואין לך רקע קודם או רצון לנושא ספציפי, ההמלצה הגורפת שלנו היא להתחיל עם קורס הפרונטאנד במנוי הפרו.

את יכולה גם לכתוב לנו למייל info@she-codes.org כולל מעט פרטים נוספים כגון מה למדת בתיכון – כמה יחידות לימוד מתמטיקה למדת? איזה מגמה למדת בתיכון ומה הרקע שלך? מה מעניין אותך? האם את בעלת אוריינטציה טכנולוגית\ לוגית\ דאטה? האם את מעוניינת בהסבה מקצועית? במידה וכן, באיזה תפקיד עסקת בעבר? האם את מעוניינת במשהו דומה או שונה מתחום העיסוק שלך? השאירי את כל הפרטים ונחזור אלייך עם המלצת הצוות המקצועי.

עבודת התכנות הינה עבודה עצמאית, לכן חלק משמעותי בלמידה הינו עבודה עצמאית. החומר מאפשר לך להתקדם בקצב שלך בצורה עצמאית – ובנוסף יש מדריכה שאת יכולה לפגוש פעם או פעמיים בשבוע בקבוצות הלמידה, כדי לקבל הנחייה יותר משמעותית במידה ואת מתקשה. כל אחת מתקדמת בחומר בקצב שלה. לתכנת משמעו ללמוד לתכנת, גם מתכנתת עם 10-20 שנה נסיון כל הזמן לומדת טכנולוגיות חדשות, פתרון בעיות ובאגים ועבודה עצמאית – אלו כלים שחשוב לנו להקנות לך כחלק מהקורסים שלנו, ולכן דרך הלמידה היא גם כן כזו. כמובן שיש מדריכות שיאפשרו יותר עזרה למי שזקוקה לכך, תלוי בעיקר בך ובכמה תשתמשי במשאבים ובכלים שאנו נפתח בפנייך.

הקורס בעברית עם הרבה אנגלית. שפות תכנות הינן באנגלית וחלק משמעותי מהעבודה בתעשיית ההייטק גם כן. 

למעוניינות בגרסה באנגלית של הקורס ניתן להירשם ותהיה גרסה עם תרגום, נא לשלוח מייל ל- info@she-codes.org לוודא שתוכלי לקבל גישה לגרסה זו.

כל המדריכות שלנו הן נשים עם ניסיון מעשי בעבודה בתעשיית ההייטק בתחומים אותן הן מדריכות.

יש לך גישה 24\7 לכל הקורסים. אולם אנו לא ממליצות ללמוד יותר מקורס אחד בעת ובעונה אחת. עקב כך אנו מאפשרות רישום בעת ובעונה אחת רק לקבוצת למידה אחת של קורס אחד. הסיבה שאנו מעודדות ללמוד את הקורסים אחד אחרי השני ולא במקביל, הינה כיוון שזו הדרך האידיאלית ללמוד. אחרי שתעברי את המבחן בהצלחה תינתן לך אפשרות להירשם לקבוצת הלמידה של הקורס הבא, וכך הלאה עם כל קורס. אולם את יכולה לגשת לתכנים של קורסים אחרים במנוי שלך ולהתקדם בהם גם  במקביל לקורס בו את בקבוצת למידה, לבחירתך. המנוי מאפשר זאת. אך כאמור הצוות המקצועי שלנו לא ממליץ על כך.

ניתן ללמוד עצמאית. אנו ממליצים להצטרף גם לקבוצת למידה כדי לקבל עזרה נוספת מהמדריכות שלנו. זה תלוי רק בך, ניתן גם ללמוד את הקורסים באופן עצמאי לחלוטין.

בוגרות רבות משתלבות בתעשיית ההייטק בתפקידי פיתוח. 

אחד היתרונות העיקריים של הלימודים אצלנו הוא הקהילה. פורמט הקהילה חשוב גם כיוון שפעמים רבות קורה שהצוות והקולגות שלך למסלול מחברות אותך לתפקיד הבא שלך. כמו כן ישנם אירועי קהילה המיועדים באופן ספציפי למציאת עבודה בתחום, כגון יום בחיי מתכנתת, הרצאות קריירה בנושאי בניית קורות חיים ופרופיל לינקדאין, חיפוש עבודה, משא ומתן בחתימת חוזה ושכר. הצוות כמובן מורכב מנשים העובדות בתפקידי פיתוח בתעשייה.

עם זאת חשוב לציין כי אנו לא מתחייבות להשמה לכל משתתפת.

בראש ובראשונה אנו קהילה. קהילה של נשים טכנולוגיות, מתכנתות ומתכנתות-לעתיד. כל צוות המדריכות של הקורסים מורכב מנשים עם נסיון טכנולוגי העוסקות בתחום אותו הן מדריכות בתעשיית ההייטק. 

דבר נוסף המייחד אותנו הוא מודל המנוי, אשר נועד לאפשר לכל אחת להתקדם בקצב שלה, בהתאם לרקע שלה עם תחילת הקורס, ובהתאם לקורות אותה בחייה בלי קשר, במהלך הקורס. המודל שלנו מאפשר לכל אחת להמשיך ללמוד מעבר לתקופת המינימום של המנוי, או לחילופין לסיים מהר יותר, לעבור לקורס נוסף באם היא תבחר וכמו כן להישאר חלק מהקהילה ולקבל גישה לתכנים, לאירועים, לצוות ולקבוצות הלמידה גם לאחר סיום בהצלחה של הקורס אותו בחרה.

שיקודס עברה גלגולים רבים לאורך השנים. המטרה שלנו נותרה אחת – להגיע ל50% נשים מפתחות תכנה בתעשיית ההייטק. כיום אנו פועלות כעסק חברתי. כלומר כל צוות המדריכות הינו בתשלום מלא וכולן עם נסיון בתחום אותו הן מדריכות. והצוות אינו מורכב ממתנדבות כפי שהיה בעבר. בד בבד עם זאת שיקודס משקיעה מימון רב בקידום נשים לתפקידי פיתוח. כמו כן, המיזם המשותף הקודם עם משרד העבודה, בו סובסדו כמעט כל הקורסים בשנים האחרונות, הסתיים. כיום יחד עם ההתחדשות של הארגון ישנו מיזם משותף חדש עם משרד העבודה, המתמקד בעידוד צעירות ללמוד לימודים טכנולוגיים כמו מדעי המחשב, הנדסת תוכנה והנדסת חשמל, בייחוד באקדמיה.  

במקביל, עקב הביקוש הרב לקורסים וכיוון שחשוב לנו להנגיש תכנים מסוג זה לנשים, חזרנו להציע קורסים חדשים לכניסה לתחום, אשר לא הוצעו בעבר מעולם. אך הקורסים אינם מסובסדים לרוב המשתתפות, מלבד עבור אחוז קטן מהמשתתפות שהינן מעוטות יכולת. 

בכדי לשמר את רוח הקהילה של שיקודס, שהיתה תמיד הלב הפועם שלנו לאורך כל גלגולי הארגון השונים, בנינו מודל המאפשר ללמוד קורסי מבוא במחיר מוזל יחסית לתעשיית ההכשרות להייטק. כמו כן פיתחנו את מודל המנוי – מודל חדשני המאפשר לכל משתתפת ללמוד בקצב שלה ולשלם בהתאם. כלומר יש תקופה מינימלית לקורס, אך מעבר אליה, משך הלימוד תלוי במשתתפת. משתתפת הלומדת לאורך תקופת זמן רב יותר עקב הפוקוס בחייה או הרקע הקודם שלה תישאר מנויה ותהיה לה גישה לתכנים ולקבוצות הלימוד לאורך זמן רב יותר ממשתתפת המגיעה במטרה לסיים את הקורס בזמן המינימום האפשרי. כמו כן אם משתתפת מסיימת את הקורס לפני תקופת המינימום של המנוי היא יכולה להתחיל ללמוד קורס נוסף ולהעשיר את הידע שלה, כמו כן היא תשאר חלק מהקהילה ותמשיך לקבל גישה חופשית לתכני הקורס, לצוות ולקבוצות הלמידה אשר יהיו פתוחים עבורה עד תום תקופת המנוי שלה.

יחסית למחירי השוק, עלות המנויים ממש אטרקטיבית. כל קורסי המבוא מוצעים בעלויות ממש נוחות ודומים למחירים בעבר. (היו קורסים גם של 1,250 בעבר ועכשיו קורסי המבוא ב1,272 במחזור הקרוב). קורסים כאלו מוצעים במחירים גבוהים בהרבה במכוני הכשרה טכנולוגית להייטק. 

לגבי קורסי הPro – מעולם לא היו בשיקודס קורסים של הכשרה מלאה אינטנסיבית, זו פעם ראשונה שאנו מציעות כאלו קורסים.  במכוני הכשרה אחרים לתפקידי פיתוח תכנה העלויות נעות בין 21,000 ש"ח ועד 30,000 ש"ח – ואף יותר. אצלנו העלות במחזור הראשון הינה כ15,000 ש"ח, כתלות בקצב של כל אחת, ואף תאפשר למסיימות לפני תום תקופת המינימום, להתחיל ללמוד קורס נוסף (!) לבחירתן באם יבחרו בכך, באותו מחיר. כמובן שמחירים אלו מאפשרים גם גישה לכל הקהילה ולאירועי הקהילה המאפשרים נטוורקינג ותוכן וידע מעשיר נוסף על תעשיית ההייטק.

לא. ראו תשובות לשתי השאלות הקודמות.

אין מגבלה, את יכולה להמשיך עם המנוי כרצונך לאחר תום התקופה המינימלית של כל מסלול \ מנוי, עד שאת מרגישה שלמדת הכל.

השאלה הזו אינה רלוונטית כיוון שאנחנו בכל מקרה ממליצות ללמוד כל קורס בנפרד ולא כמה קורסים במקביל. כבונוס לנרשמות אפשרנו גישה ליתר הקורסים. המטרה היא שכל משתתפת תעשה קורס בודד ולכן אנחנו מאפשרות גישה רק לקבוצת למידה אחת לכל משתתפת. עם סיום הקורס ועמידה בהצלחה במבחן ניתן להצטרף לקבוצת למידה של הקורס הבא.

מנוי פרו, הוא המנוי הנכון עבור קורס מלא לתחום, בייחוד אם את יודעת שאת מעוניינת בתחום – זה המסלול בשבילך.

אם אינך בטוחה, בואי להתחיל בקורס מבוא עבור חשיפה לתחום, על מנת לבדוק ולהבין באם את מתחברת לתחום.

אם אין לך אוריינטציה ברורה לאחד התחומים או רקע מסויים, ממליצות שתבחרי בקורס *פרונט אנד*. בקצרה זו דרך כניסה טובה לתעשיית ההייטק ואפשר תמיד לעבור גם אחרי תקופה מסויימת לתחום אחר או נוסף. 

אם אינך בטוחה איזה סוג מנוי – מומלץ מנוי פרו הנותן הכשרה מלאה בכל אחד מארבעת התחומים המוצעים.

ב- 15.12.23 מתחיל מחזור הקורסים הבאים, לאחר המחזור הקרוב שמתחיל ב15.10.23. ניתן להירשם כבר כעת בכדי להבטיח את מקומך ולשלוח מייל בנפרד ל info@she-codes.org כך נדע לשבץ אותך לקבוצת למידה החל מדצמבר ולא החל מאוקטובר.

כן בהחלט ויש גם הנחה. אך ראשית, אם את יודעת מראש שאחרי קורס המבוא תמשיכי בכל מקרה לקורס עם ההכשרה המלאה במנוי הפרו, מומלץ לך להירשם מראש למנוי הפרו כי זו הדרך הכי משתלמת כלכלית. אולם אם אינך בטוחה ותרצי להחליט רק בסיום הקורס, קורסי ההכשרה המלאה במנוי הפרו הם אכן המשך ישיר של קורסי המבואות ולכן ניתן להחליט גם בהמשך. במצב כזה תוכלי לקבל זיכוי של 50% על התשלום שלך למנוי הבייסיק שכבר שילמת בתוך 12 חודשים.

הכל טוב! קבוצות הלימוד מיועדות להעשרה והעמקה, ניתן להגיע פעמיים בשבוע, ניתן להגיע פעם בשבוע, וניתן גם להתקדם בקורס בלא להגיע כלל לקבוצת הלימוד, כך שזה נתון לך ולניהול הזמן שלך ולשיקולך בצורך שלך בהעשרה זו.

אז קדימה! כאן את נרשמת 🙂
מלאי את הפרטים שלך:

לכל שאלה, ניתן לפנות במייל: info@she-codes.org